Background
Sonra İzle
İzledim
Parazit

Genel Bakış

Parazit izle, konusu ile dikkat çeken 2019 ödüllü Netflix Parasite Kore filmini Dizikorea farkıyla Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle.

Parazit, Parasite Konusu

Parazit 2019 Bong Joon-ho'nun yazdığı ve yönettiği, toplamda 4 Oscar kazanmış ve 300’den fazla ödüle sahip filmdir. Sınıf farklılıklarının oldukça sert bir şekilde seyirciye sunulduğu bu film aynı zamanda dünya çapında oldukça ünlü bir dergi olan The Times'da da çıktığı yılın en iyi 10 filmi arasına girmeyi başarmıştır. Film 2 aile arasında geçiyor: bir tarafta oldukça varlıklı bir aile olan Park ailesi ve daha alt sınıflarda yer alan Kim ailesi. Açgözlülüğün ve sınıf ayrımcılığının anlatıldığı bu filmde iki ailenin –neredeyse- aynı çatı altında yaşadıklarına şahit olacaksınız.

Parazit, Parasite Oyuncuları ve Karakterleri

  • Kang-ho Song/Ki Taek: Kim ailesinin babası rolünde seyredeceğimiz Ki Taek, 2 çocuğu ve karısı ile gecekondu olarak nitelendirilebilecek bir evde yaşamaktadır. Oğlunun çok varlıklı bir ailenin (Park ailesi) kızına İngilizce öğretmenliği yapmaya başlamasından sonra o da Park ailesine bir şekilde girmenin yolunu bulur.
  • Jang Hye-jin/Kim Chung-sook: Ki Taek’in eşidir. Eşi de aileye girdikten sonra Chung-sook da evin aşçısı olarak işe alınır ve o da aileye dahil olur.
  • Choi Woo-shik/Kim Ki-woo: Kim ailesinin oğludur.
  • Park So-dam/Kim Ki-jeong: Kim ailesinin kızıdır. O da babası, annesi ve kardeşi gibi Park ailesine farklı bir rol ile dahil olur.
  • Lee Sun-kyun/Park Dong-ik: Varlıklı Park ailesinin babasıdır. Bir teknoloji şirketinin yöneticisi olarak görev yapmaktadır.
  • Cho Yeo-jeong/Park Yeon-gyo: Park ailesinin annesi.
Parazit Filmi Netflixde yayınlandı. Parazit izlemek isteyenler sitemizden veya netflix ekranlarından izleyebilirler. Ayrıca film  6 haftada 270 bin 975 kişi izledi.

Bu Film özeti DiziKorea tarafından oluşturuldu.
Ülke
IMDb Puanı
8.5 (14582 oy)
Beğeniler
7
İzlenme
16685
Yapım Yılı
Süre
132 dk.
Fragman
OFFICIAL TRAILER
Parazit fragmanını izle
2019

Yorumlar (2)

Tüm Yorumlar

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1
GİZLE