Background
Sonra İzle
İzledim
Dune: Çöl Gezegeni

Genel Bakış

Dune Çöl Gezegeni izle, 8.0 imdb puanı ve youtube fragmanı ile dikkat çeken 2021 Dune: Part One filmini Türkçe Dublaj Full Hd izle.

Dune: Çöl Gezegeni Film Konusu Ve Özeti

10191 senesinde Atreides, tüm evren üzerindeki en değerli maddenin yalnızca tek kaynağı olduğu bilinen ve bir diğer adı ile Dune olarak anılan, tehlikeli çöl gezegeni olan Arrakis’in yönetimini üstlenmiştir. Burada insan üstü yeteneklerin var olması mümkün hale gelmiştir. Zira insan yaşamı, ışıktan hızlı bir şekilde seyahati mümkün kılar ve bunu bir pratik haline getirir. Fırsatlar ise aslında onun için düşmanlarının planlamış ve harekete geçirmiş olduğu birer tuzaktır. Dük Leto Atreides bunu biliyor olsa da Bene Gesserit cariyesi olan Jessica ve oğlu Paul’u, çöl gezegeni olan Arrakis’in en güvenilir sayılan danışmanları ile birlikte yanına alır. Dune: Çöl Gezegeni ihanet, insanüstü güçler ve gelecek zamanı ele alır.

Dune: Çöl Gezegeni Film Oyuncuları Ve Karakterleri

Filmin ana karakteri olan Paul Atredies’i canlandıran üç oyuncu bulunmaktadır. Bunlar; Timothée Chalamet, Kyle MacLachlan ve Alec Newman’dır.
  • Timotée Clahamet: Fransız oyuncu 27 Aralık 1995 doğumlu olup doğum yeri ise New York olarak bilinmektedir. Bağımsız Ruh En iyi erkek oyuncu ödülü almış ve En iyi Erkek oyuncu oskarı gibi diğer pek çok ödüle de layık görülmüştür.
  • Kyle MacLachlan: Amerikalı oyuncu 22 Şubat 1959 doğumludur. 2002 yılında evlilik yapan oyuncunun bir çocuğu vardır.
  • Alec Newman: Yakışıklı İskoç aktör 27 Kasım 1974 doğumlu olup doğum yeri ise Glasglow olarak bilinmektedir. Oyuncunun boyu ise 1.73 m’dir.

Dune: Çöl Gezegeni Merak Edilenler

22 Ekim 2021 tarihinde beyaz perdede yer alan Dune: Çöl Gezegeni filmi En İyi Film Müziği Oskarı ve En İyi Görsel Efekt gibi pek çok ödüle layık görülmüştür. Yönetmenliğini Denis Villeneuve’nin üstlenmiş olduğu filmin kategorisi ise Bilim Kurgu/ Macera’dır. Dune: Çöl gezegeni filmi aslen 1984 yılında vizyona girmiş olan Dune filminin yeni versiyonu olarak adlandırılabilmektedir. Senaristleri Eric Roth, Jon Spaihts ve Denis Villeneuve’dir. IMDb puanı ise 8.3 olarak belirlenmiştir. Filmin çekimleri Norveç, Budapeşte, Abu Davi ve Ürdün gibi farklı pek çok bölgede 2019 yılın Mart ile Haziran ayları arasında gerçekleşmiştir. Dune Çöl Gezegeni 2 hakkında boxoffice ve ekşi sitelerinde detaylı bilgi görebilirsiniz. Seri olan film Netflix platformunda bazıları yer almaktadır.

Bu Film özeti DiziKorea tarafından oluşturuldu.
Ülke
IMDb Puanı
7.848 (7922 oy)
Beğeniler
2
İzlenme
2756
Yapım Yılı
Süre
155 dk.
Fragman
OFFICIAL TRAILER
Dune: Çöl Gezegeni fragmanını izle
2021

Yorumlar (1)

Popüler Yorumlar

Tüm Yorumlar

background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1 background Layer 1
GİZLE